Twoja idea - Twój Portal Tematyczny - Twoja Dedykowana Strona Osobista.

Projekt IQ-arius

Samochody z Ameryki

WITAMY w profesjonalnym serwisie ogłoszeń motoryzacyjnych Samochody z Ameryki. Marzysz o tym, by kupić samochód z A...

Projekt IQ-arius

Tlumaczenia internetowe - Projekt IQ-arius

Tłumaczenia Internetowe czyli Projekt IQ-arius jako serwis internetowy jest pilotowany przez Iqarius Creation Group. To integraln...

VIRID CONSTRUCTION

VIRID CONSTRUCTION realizuje inwestycje w trudnych warunkach finansowych, prawnych, technicznych oraz administracyjnych. Ze staran...

AMAR PARKIETY

Jesteśmy firmą z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku podłóg drewnianych. Świadczymy kompleksowy zakres usług poc...

mala smieszki

MAŁE ŚMIESZKI - żłobek Warszawa - Bemowo

Małe śmieszki - Specjalistyczna opieka nad dziećmi w wieku od 5 miesięcy do 4 lat. Centrum Rozwoju Dziecka. Żłobek Warszawa....

kosmos na urodziny

Klub KOSMOS - dla dzieci na urodziny

Stworzyliśmy Klub Kosmos z myślą o najmłodszych solenizantach i jubilatach, a także o ich opiekunach. Zależy nam, aby tak wa...

aspiracje

JAN SZYMAŃSKI - Aspiracje Ogrodowe - Warszawa

Jan Szymański zajmie się w Państwa ogrodzie wszystkim od przysłowiowego „A” do „Z”. Zaprojektuje ...

teatr24

TEATR 24 - pierwszy tego typu projekt w Europie.

Projekt ten ma na celu promocję i wspieranie polskich teatrów, a także promocję polskich dramaturgów oraz polskie...

krzysia górniak

Krzysia Górniak

Biografia KRZYSIA GÓRNIAK - najciekawsza gitarowa jazzwoman w Polsce (JAZZ Forum 7-8/2006 str. 27) grająca na gitarze elek...

logo image
Pogotowie Tłumaczeniowe
Jakie są najpopularniejsze warianty sklepów internetowych?

Jeszcze zupełnie niedawno stworzenie własnego sklepu elektronicznego kojarzyło się z nie lada wyczynem. Skąd wziąć pieniądze, oprogramowanie, jak w ogóle zamieścić własną stronę internetową, nie mówiąc już o stworzeniu platformy handlowej.
Okazuje się, że sprawa nie jest aż tak skomplikowana, a prowadzenie działalności w elektronicznym świecie nie jest czymś nieosiągalnym.

Przy prowadzeniu  własnego sklepu internetowego nie można zapominać o rachunku ekonomicznym i celach biznesowychjakie sobie wyznaczyliśmy. Prawdą jest, że Internet nie jest panaceum na wszystkie kłopoty przedsiębiorstwa, a sklep internetowy nie uczyni firmy najlepszą na rynku bez rzetelnego przygotowania do prowadzenia takiej działalności. Ustawienie sklepu w wirtualnym świecie to nie wszystko. Problemem dla właściciela sklepu może stać się ustalenie odpowiedniej ceny produktów lub sposób realizacji płatności internetowych. Przy kształtowaniu polityki cen należy uwzględnic popyt, podaż, koszty wlasne oraz oddziaływanie konkurencji. Róznica pomiędzy handlem tradycyjnym a handlem wirtualnym leży w motywacji klienta. Za najważniejszy motyw należy uznać oszczędność czasu. Wiąże się to oczywiście z dostępnością produktów w ofercie sklepu internetowego, ale także z kształtowaniem ceny. Właściciel sklepu czasami może sobie pozwolić na ustalenie ceny na poziomie wyższym niż na rynku tradycyjnym biorąc pod uwagę oszczędność czasu klienta. Należy jednak obliczyć przynajmniej w sposób szacunkowy ile klient jest w stanie zapłacić za oszczędność swojego czasu. Czasem bywa odwrotnie. Cena musi być niższa niz w sklepie tradycyjnym z tego powodu, że klient otrzyma towar później niż kupi go najbliższynm sklepie.
Oto co mamy do wyboru:

Dzierżawienie półek w portalowym supermarkecie,

Wydzierżawienie własnego miejsca na półce portalowej (np zakupy w onet.pl) lub kilka półek jest zupełnie proste. Należy jedynie właścicielowi portalu dostarczyć ofertę handlową i zaraz po uiszczeniu stosownej opłaty nasze produkty będą dostępne dla kupujących. Ten sposób zaistnienia na rynku internetowym  jest polecany przede wszystkim osobom niezorientowanym w elektronicznym marketingu, promocji w Internecie czy też tym, którzy ze względu na niskie możliwości finansowe lub strach przed utratą środków finansowych wolą sami nie podejmować ryzyka samodzielnego zaistnienia w wirtualnej rzeczywistości.

Dzierżawienie całego sklepu.

Działanie na szerszą skalę możliwe jest dzięki dzierżawie całego sklepu o, z góry wyznaczonych, parametrach. Tego rodzaju usługa dostępna jest poprzez Projekt Iqarius, który może udostępnić całe oprogramowanie niezbędne do stworzenia własnego SklepuLepu.
Zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość takiego ustawienia parametrów sklepu internetowego jakie sobie życzy właściciel, a więc począwszy od szaty graficznej, poprzez zagospodarowanie powierzchni reklamowej a skończywszy na rozmieszczeniu towarów i określeniu oferty promocyjnej.
Koszty realizacji projektu kształtują się na poziomie kilkuset złotych miesięcznie i uzależnione są między innymi od wielkości asortymentu i zakresu usług dodatkowych.
Jeśli dzierżawa może okaże się kłopotliwa dla właściciela, może on  ewaluować do następnego etapu, jakim jest:

Własny sklep na serwerze providera.

Dla osób zamierzających działać na własny rachunek i na szerszą skalę lepszym rozwiązaniem wydaje się założenie własnego sklepu internetowego. Stworzenie własnego sklepu daje nieograniczone możliwości zarządzania jego parametrami. Począwszy od programowania informatycznego, skończywszy na rozstawieniu towarów na elektronicznych półkach. Wszystkie działania zależne są jedynie od woli sklepikarza, jednocześnie nie wywołują wzrostu kosztów działania. Nasza firma udzieli wsparcia w wyborze i adaptacji odpowiedniego software do tworzenia własnego sklepu internetowego. Opłaty są niewygórowane i  uzależnione od indywidualnych potrzeb klienta. Standardowy program może  kosztować około kilkaset złotych, ale program bardzo rozbudowany nawet kilka do kilkunastu tysięcy złotych. Należy zwrócić uwagę, że raz zakupiony software nie traci z czasem swojej użyteczności, a ewentualne uaktualnienia będą dostarczane za darmo lub za symboliczną opłatą. Dzierżawa serwera natomiast wiąże się z miesięcznym abonamentem, ograniczoną przestrzenią na instalację oprogramowania oraz zdanie się się na techniczną obsługę przez firmę zarządzającą serwerem.

Własny sklep na własnym serwerze.

Jest rozwiązaniem najtrudniejszym, wymagającym znajomości problematyki i prowadzeniem dzialalności swoimi wlasnymi środkami. Własny serwer jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem przy sprzedaży liczącej sie na miliony sztuk i dzesiątki tysięcy asortymentów.

Formy płatności internetowych na rynku polskim.

Formy płatności są obecnie na polskim rynku stawiane jako główna przeszkoda do rozwoju  handlu internetowego. Jednak przeszkody te powoli zostaja usuwnae. W chwili obecnej płacący w sklepie internetowym może skorzystać z następujących metod:

  • Przelew bankowy,  Przelew pocztowy. Zaliczenie pocztowe.

Metody konwencjonalne są obecnie najczęściej wykorzystywane podczas realizowania elektronicznych zakupów. Tego typu płatności nie wymagają specjalnego przygotowania do ich realizacji. Wystarczy na stronie internetowej sklepu zamieścić numer rachunku bankowego aby klient mógł dokonać przelewu. W przypadku zaliczenia pocztowego towar jest wysyłany na adres klienta, a klient płaci przy odbiorze produktu. Przeprowadzone badania wykazały, że wciąż jeszcze przelew pocztowy i zaliczenie pocztowe to najbardziej popularne metody płacenia wśród kupujących w sieci .

  • Karta płatnicza/, kredytowa, debetowa

Tylko co piąty badany używa karty kredytowej/płatniczej do realizacji transakcji w sieci. Stosunkowo rzadkie wykorzystanie plastikowego pieniądza wynika z obawy przed udostępnianiem wrażliwych danych osobą trzecim. Wg badań TNS OBOP 36,2% badanych nie kupuje w sieci ponieważ obawia się o bezpieczeństwo transakcji.
Obecnie zakupy realizowane za pomocą kart chronione są przez protokół SSL, który bazując na odpowiednio wygenerowanych kluczach szyfrowania zabezpiecza wymianę danych pomiędzy podmiotami będącymi stronami w transakcji. Protokół zaimplementowany jest we wszystkich powszechnie wykorzystywanych przeglądarkach internetowych i uniemożliwia przechwycenie numerów kart kredytowych swobodnie wędrujących w sieci od odbiorcy do dostawcy.

  • DigiCash, CyberCash. PayPal

W krajach gdzie elektroniczna gospodarka jest już dobrze rozwinięta, a banki zobaczyły w niej szansę rozwoju swoich usług, popularność zdobywają takie formy płatności jak: CyberCash, DigiCash i PayPal. Wymagają one stworzenia odpowiedniej infrastruktury technicznej (hardware i software obsługujący transkacje) oraz administracyjnej. Każdy z tych systemów pozwala na całkowicie bezpieczne przeprowadzenie transakcji internetowej ale  wcześniej trzeba być zarejestrowanym i zweryfikowanym użytkownikiem systemu. Elektroniczne pieniądze mają taką samą wartość jak pieniądze papierowe więc poslugiwać się nimi nalezy z taką samą ostrożnością jak z wlasnym portfelem. Najlepiej nie dawać do nich dostępu nikomu nieupoważnionemu.

 

UWAGA!!!

Strona ta została ostatnio uaktualniona. Dla zapoznania się z naszą najnowszą wersją zapraszamy na http://projekt.iqarius.pl . Projekt IQ-arius również w wersji mobilnej .


Iqarius Creation Group
styczeń 2012


Copyright 2009 -2012 © Projekt IQ-arius. Portale dla każdego
Zapraszamy na nasze nowe strony projekt.iqarius.pl

Copyright 2010 - 2011 © Projekt IQ-arius. Wszystkie prawa zastrzeone. Created by New Media Creation Group